Wymiana BREMA – LXVII LO Warszawa wrzesień 2015

W dniach od piątego do dwunastego września 2015   odbyła się pierwsza część wymiany uczniowskiej, podczas której uczniowie z Bremy odwiedzili Warszawę. Pomimo, iż była to wymiana międzyszkolna, nasze wspólne spędzanie czasu nie sprowadzało się oczywiście wyłącznie do przebywania w szkole. Naszym celem było pokazanie niemieckim uczniom najciekawszych miejsc Warszawy i Krakowa, do którego udaliśmy się w trakcie wymiany. Pomimo początkowych trudności spowodowanych fatalną pogodą w Warszawie, udało nam się zrealizować plan ułożony przez naszych nauczycieli niemal w stu procentach. Podczas pobytu w stolicy pokazaliśmy naszym gościom takie miejsca jak Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Pałac Kultury i Nauki, a także zaprosiliśmy grupę niemiecką na lekcje języka angielskiego w naszej szkole.

Kluczowym punktem naszej wymiany był wyjazd do Krakowa. Trwał on zaledwie dwa dni (od wtorku do czwartku), jednak dzięki zakwaterowaniu w hotelu w samym centrum miasta zdołaliśmy zwiedzić najważniejsze zabytki Krakowa, między innymi Wawel oraz Collegium Maius. Udało nam się również pokazać grupie niemieckiej KL Auschwitz, co, jak się później okazało miało dla naszych gości ogromne znaczenie.

Pomimo niesprzyjającej z początku pogody i jedynie tygodnia spędzonego razem z grupą niemiecką mam wrażenie, że zdołaliśmy pokazać naszym gościom wiele ciekawych miejsc i spędziliśmy bardzo miłe chwile. Z niecierpliwością czekamy na drugą część wymiany, kiedy to nasza grupa odwiedzi Bremę.