• Administrator

Nowości biblioteczne i międzyszkolny konkurs

Aktualizacja: 20 gru 2020

Przed nami długi czas ferii świąteczno-zimowych. Warto wykorzystać go na nadrobienie zaległości czytelniczych. W związku z powyższym zapraszamy do akcji Zaczytane ferie! Zachęcamy do sięgnięcia po dobrą książkę. W ostatnim czasie biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilka ciekawych tytułów, na które warto zwrócić uwagę. Polecamy szczególnie polską literaturę współczesną, w tym nagrodzoną prestiżową nagrodą NIKE powieść Radka Rada Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli oraz najnowszą książkę Szczepana Twardocha Pokora. Dla fanów literatury faktu mamy m in. dwa ciekawe reportaże - nagrodzone nagrodą NIKE czytelników Gazety Wyborczej 27 śmierci Toby’ego Obeda autorstwa Joanny Gierak-Onoszko - niezwykle przejmujące spojrzenie na codzienność prawowitych mieszkańców Kanady oraz reportaż z pogranicza piłki nożnej i polityki Mecz to pretekst... - autorstwa popularnych dziennikarzy A. Werner i M. Kołodziejczyka.

Literatura godna polecenia, to również powieści obowiązkowe dla każdego Młodego Czytelnika - Małe ogniska i Normalni ludzie.

Fanom kryminałów polecamy znakomitą trylogię hiszpańską Cisza białego miasta oraz kolejne odsłony przygód weterana Jacka Reacher'a czy pani adwokat Joanny Chyłki.

Dla miłośników fantasy mamy trzy nowe ciekawe sagi - Robert M. Wegner Opowieści z meekhańskiego pogranicza, Brandon Sanderson cykl Archiwum Burzowego Światła i nowa seria Sarah J. Maas Księżycowe Miasto. Literaturę popularno-naukową z kolei reprezentuje m. in. Yuval Noah Harari i trzy jego świetnie przyjęte książki Sapiens. Od zwierząt do bogów, Homo deus. Krótka historia jutra i 21 lekcji na XXI wiek...

To tylko niektóre z naszych nowości. Jakkolwiek korzystanie z zasobów biblioteki jest utrudnione, to jednak może ktoś z Państwa się pofatyguje do szkoły i skusi na dobrą literaturę, niekoniecznie z kanonu obowiązkowych lektur szkolnych. Jest jeszcze na to szansa w poniedziałkowe popołudnie od 13.00 do 20.00 (21 grudnia) lub wtorkowy ranek od 8.00 do 11.30 (22 grudnia). Wszak dobra książka na ferie, to może być ciekawa przygoda. Zachęcam i polecam! W przypadku pytań czy chęci zarezerwowania lektur można kontaktować się przez dziennik elektroniczny czy pisząc na adres e-mail biblioteki szkolnej.


KONKURS


Ponadto zachęcam do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie czytelniczo-literackim: Oblicza... polska literatura współczesna – oblicza rzeczywistości...

Wszelkie informacje zajdziecie w załączonym regulaminie, gdzie zapisany jest również adres e-mail, na który można kierować zapytania.

Międzyszkolny Konkurs czytelniczo-liter
.
Download • 875KB


Rafał Szewczyk

bibliotekarz szkolny